Most protetyczny na implantach – kiedy jest najlepszym rozwiązaniem?

Jeśli planujesz uzupełnienie braków w uzębieniu, to rozwiązaniem może okazać się most protetyczny na implantach. Dowiedz się, w jakich okolicznościach stosuje się tę technikę.

Na wstępie warto zaznaczyć, że most protetyczny na implantach to rozwiązanie skierowane do pacjentów, którzy chcą uzupełnić brak więcej, niż jednego zęba. Rozwiązanie to cieszy się – w takich okolicznościach – większym zainteresowaniem niż korony na implantach. Powodów jest kilka, a najważniejszym jest aspekt finansowy. Zastosowanie mostu jest po prostu tańsze, ponieważ wymaga mniej drogich materiałów i jest łatwiejsze w implementacji.

Czym jest most protetyczny na implantach?

Mosty stomatologiczne mocowane są pomiędzy dwoma zębami lub implantami. W przypadku opisywanego przez nas rozwiązania są to specjalnie przygotowane do tego implanty stomatologiczne, które stanowią skuteczne wsparcie dla koron. Takie rozwiązanie jest szczególnie skuteczne w przypadku, gdy odbudowywane są trzy lub cztery znajdujące się obok siebie zęby. Wówczas konstrukcja jest stabilna i wygodna podczas codziennego użytkowania, a z drugiej – wyraźnie tańsza, może nawet o połowę, niż stosowanie pojedynczych koron wraz z implantami.

Co ciekawe, możliwe jest stworzenie nawet mostu składającego się z dziesięciu zębów. Wówczas niezbędne jest aż sześć implantów, które będą stabilnie trzymały całą konstrukcję. Mosty protetyczne najczęściej składają się z koron porcelanowych, ale możliwe jest również zastosowanie droższych, ale i trwalszych cyrkonowych koron pełnoceramicznych. Interesują cię takie implanty zębowe? Kraków to miasto, w którym znajdziesz świetnych specjalistów.

Most protetyczny na implantach – kiedy się sprawdzi?

Jak już zostało wspomniane, mosty protetyczne na implantach stosowane są tylko i wyłącznie w przypadku, gdy doszło do utrat kilku sąsiadujących ze sobą zębów. Dodatkowo dentysta ocenić musi, czy zastosowanie tego rozwiązania jest w ogóle możliwe. Zalecane są niezbędne badania – przede wszystkim zdjęcie RTG – które pozwalają ocenić jakość struktury kostnej szczęki. Dopiero na tej podstawie sugerowane jest najlepsze wyjście. Jeśli przypadek zakwalifikuje się do zastosowania mostu protetycznego na implantach, to bez wątpienia dobra wiadomość dla pacjenta. To jedno z najlepszych i najtrwalszych stosowanych obecnie rozwiązań.

Most protetyczny na implantach – pielęgnacja

Dobrym miejscem, żeby dowiedzieć się więcej o implantach, jest Galeria Uśmiechu. Kraków daje ogromne możliwości w zakresie wsparcia osób, które szukają pomocy stomatologicznej, a wspomniane miejsce jest rekomendowane przez wielu. Dowiesz się tam między innymi, jak odpowiednio pielęgnować mosty protetyczne.

Higiena jamy ustnej nie różni się znacząco od tego, co przy zębach naturalnych. Kluczowe są jednak wizyty kontrolne, które należy przeprowadzać zgodnie z zasugerowanym przez lekarza harmonogramem. Nawet jeśli pozornie nic się z mostem nie dzieje, dopiero dokładne jego sprawdzenie przez specjalistę będzie w tej kwestii wiążące. Zdecydowanie nie należy tego zaniedbywać.

W określonych okolicznościach zastosowanie mostów protetycznych na implantach będzie najlepszym wyjściem. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta, a także oceny ze strony specjalisty. Jeśli ten da zielone światło, to zdecydowanie jedno z najlepszych dostępnych obecnie rozwiązań. Zdecydowanie warto rozważyć jego wprowadzenie w życie. Żeby mieć piękny uśmiech i wygodę podczas codziennych aktywności.Podobne tematy