Nieinwazyjne modelowanie sylwetki przy pomocy lasera, czyli zabieg SculpSure

Jeśli ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, a mimo to masz problem z pozbyciem się miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, to z pewnością zainteresuje Cię zabieg SculpSure – nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, która pozwala na usunięcie nawet 25% tłuszczu z danego obszaru. Dowiedz się więcej na temat tej nowatorskiej technologii.

SculpSure – nieinwazyjny laser do modelowania sylwetki

Nieinwazyjne, niechirurgiczne zabiegi modelowania sylwetki cieszą się coraz większą popularnością wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Ich zaletą jest to, że nie wymagają nacięć ani znieczulenia, wiążą się z minimalnym dyskomfortem i krótką rekonwalescencją. SculpSure to nieinwazyjny zabieg laserowy, którego celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Procedura trwa zaledwie 25 minut i może obejmować kilka obszarów jednocześnie. W tym czasie laser jest w stanie zredukować tłuszcz na obszarze poddanym terapii nawet o 25%.

SculpSure to urządzenie, składające się z pasa laserowego, który emituje fale świetlne o długości 1060 nm i podgrzewa tkankę do temperatury 42-47°C, zapewniając skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten został zatwierdzony przez amerykańską Agencję ds. Żywności Leków (FDA) w 2015 roku. Działanie urządzenia jest nie tylko wyjątkowo skuteczne, ale też, co istotne nie niesie ze sobą dyskomfortu ani działań niepożądanych.

Wyszczuplanie bez skalpela

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie modelowanie sylwetki przy pomocy lasera SculpSure rozpoczyna się od konsultacji z kosmetologiem. Specjalista ocenia, czy zabieg może być wykonany w danym przypadku. SculpSure nie jest przeznaczony dla osób o BMI powyżej 30, czyli zmagających się z otyłością. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i okres laktacji. Laseroterapii nie można wykonywać na opalonej skórze, ani podczas przyjmowania ziół i leków światłouczulających.

Podczas lipolizy laserowej głębokie warstwy skóry ulegają silnemu podgrzaniu. Specyficzne powinowactwo długości fali do tkanki tłuszczowej powoduje, że w tkance (rozgrzanej do głębokości aż 3 cm) uszkodzone zostają komórki tłuszczowe – nawet te najbardziej uporczywe, na które nie działają inne metody wyszczuplania. Jednocześnie następuje intensywne pobudzenie receptorów odpowiedzialnych za namnażanie kolagenu. To z kolei sprawia, że skóra dokonuje naturalnej przebudowy, wzmacnia się i uelastycznia, nabierając zdrowego, młodzieńczego wyglądu. Zabieg jest bezbolesny, co potwierdzają opinie pacjentów. Odczuwane jest tylko niewielkie mrowienie. Co ważne, laser SculpSure nie narusza ciągłości naskórka, jest więc minimalnie inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Efekty nieinwazyjnego modelowania sylwetki

W wyniku terapii SculpSure skutecznie usuwana jest miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa, a skóra nabiera jędrności i elastyczności. Pierwsze efekty modelowania sylwetki laserem są widoczne około półtora miesiąca po zabiegu. Optymalnych rezultatów zabiegu należy się spodziewać po około 12 tygodniach. W większości przypadków wystarczy jedna sesja, aby uzyskać widoczną redukcję tkanki tłuszczowej. Dla podtrzymania i wzmocnienia efektów kosmetolog może zalecić zabiegi przypominające po upływie kilku miesięcy lub wzbogacić kurację o dodatkowe procedury modelowania ciała, np. endermologię czy zabieg Onda. Specjaliści potwierdzają, że najbardziej satysfakcjonujące rezultaty w rzeźbieniu sylwetki po ciąży przynosi terapia, składająca się z więcej niż jednej procedury.

W razie innych pytań dotyczących nieinwazyjnego modelowania sylwetki zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy