Szybka recepta w każdej chwili? Tylko online!

Nie udało ci się zaplanować wizyty do lekarza w taki sposób, żeby zdążyć dostać receptę, zanim skończysz bieżące opakowanie leku? A może nie masz czasu umówić się na wizytę stacjonarną? Zapomniałeś zabrać swoje leki w podróż i szybko potrzebujesz nowej recepty? Powodów, dla których e-recepta 24h może być świetnym rozwiązaniem, jest mnóstwo. Od trudności logistycznych, przez brak czasu, po nagłe przypadki, związane np. z koniecznością zastosowania antykoncepcji awaryjnej. Decydując się na zamawianie przez Internet, możesz otrzymać potrzebną ci receptę nawet w 15 minut, a sam proces zamawiania jest bardzo prosty. Jeżeli potrzebujesz recepty na już, to kupienie e-recepty będzie najlepszym rozwiązaniem!

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu recepty przez Internet?

Szukając możliwości zamówienia e-recepty, z pewnością zauważysz, że poszczególne oferty znacząco różnią się ceną. Jednym z czynników, mających wpływ na taki stan rzeczy jest oczywiście to, że każda platforma samodzielnie ustala ceny, w porozumieniu z lekarzami, które z nimi współpracują. Warto jednak mieć świadomość, że na cenę wpływa również czas realizacji oraz to, o jakiej godzinie zamawiasz e-receptę. Przykładowo, tzw. e-recepta ekspresowa zostanie ci wystawiona w maksymalnie kwadrans. Kupując “standardową” receptę, zwykle czeka się kilka do maksymalnie kilkunastu godzin. Jeżeli potrzebujesz e-recepty wcześnie rano lub późno w nocy, to e-recepta 24h będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ większość serwisów realizuje zamówienia w określonych godzinach, np. 8.00-22.00. Kupując receptę o nietypowej porze, powinniśmy mieć świadomość, że będzie to nieco droższe, niż innych przypadkach.

Jak wygląda kupowanie e-recepty online?

Niezależnie od tego, czy interesuje cię e-recepta 24h, czy standardowa, czy też ekspresowa, proces zamawiania jej, będzie wyglądał praktycznie tak samo. Pierwszym krokiem jest wybranie, jakich leków potrzebujesz. Większość portali umożliwia zakup trzech leków (zazwyczaj w ilości maksymalnie 3-4 opakowań) w ramach jednej recepty, dlatego jeżeli potrzebujesz różnych farmaceutyków, to nie musisz składać kilku zamówień. Po zakupie e-recepty masz miesiąc na wykupienie wszystkich leków. Pamiętaj jednak, że rozpoczynając realizację recepty w konkretnej aptece, będziesz musiał dokończyć realizację w tym samym miejscu. 

Kiedy już określisz, na jakie leki zamawiasz receptę, będziesz musiał wypełnić odpowiedni formularz, będący odpowiednikiem wywiadu lekarskiego. W takim formularzu zwykle podaje się informacje o swoim stanie zdrowia, przyjmowanych lekach oraz przebytych chorobach. Często należy wskazać również przyczynę brania zamawianego leku oraz zaznaczyć klauzulę, że kuracja danym preparatem została rozpoczęta przez innego lekarza, po przeprowadzeniu odpowiedniej diagnostyki. Większość portali oferuje swoim klientom również możliwość dołączenia stosownej dokumentacji medycznej oraz napisania swoich uwag dla lekarza, który będzie rozpatrywał zamówienie. Ostatnim etapem jest sfinalizowanie zamówienia poprzez dokonanie płatności wybraną przez siebie metodą. Zazwyczaj można zapłacić kartą, przelewem lub systemem płatności, z którym współpracuje platforma, przez którą składasz zamówienie.Podobne tematy