Bezpieczne przyjmowanie leków

Kiedy otrzymujesz leki od dostawcy usług medycznych, proces rozpoczyna się od upewnienia się, że lek jest podawany prawidłowo i w odpowiedniej ilości. Nigdy nie nazywaj swoich leków słodyczami i upewnij się, że zapytasz swojego lekarza przed odstawieniem jakichkolwiek leków. Dotyczy to wszelkich leków, nawet przeciwbólowych, zapisanych po wizycie u lekarza z powodu przeskakującej żuchwy [https://dentinfo.pl/przeskakujaca-zuchwa/]. Także po wizycie u dentysty musisz dokładnie przestrzegać zasad, które zostały ci przekazane. Nigdy nie należy przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej rozmowy z pracownikiem służby zdrowia. Oto kilka wskazówek, które uczynią ten proces bezpieczniejszym:

Unikaj nazywania leków cukierkami

Przypadkowe połknięcie leków jest główną przyczyną wizyt dzieci na pogotowiu. Każdego dnia cztery autobusy szkolne pełne dzieci odwiedzają ostry dyżur. Według raportu SafeKids, połowa wezwań do kontroli zatruć w 2011 roku dotyczyła narażenia na działanie leków u dzieci poniżej piątego roku życia. Szacuje się, że 95% przypadkowych ekspozycji na leki ma miejsce, gdy rodzice nie patrzą. To sprawia, że szczególnie łatwo jest przypadkowo narazić dziecko na kontakt z lekami.

Upewnij się, że podajesz właściwe leki

Istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby zapewnić, że bezpiecznie podajesz właściwe leki. Przed rozpoczęciem upewnij się, że używasz właściwego identyfikatora pacjenta. Upewnij się także, że na etykiecie butelki wyraźnie widnieje nazwisko pacjenta i nazwa leku. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia w celu uzyskania wyjaśnień. Ponadto należy upewnić się, że lek ma odpowiednią dla pacjenta dawkę.

Nie należy przerywać przyjmowania leku przed rozmową z dostawcą usług medycznych

Dostawca usług medycznych może przepisać Państwu określony lek na konkretną dolegliwość. Jednak nigdy nie należy przerywać przyjmowania tego leku bez konsultacji z lekarzem. Odstawienie leku może mieć bowiem niepożądane skutki. Jeśli pacjent czuje, że nie może dłużej tolerować leku, powinien omówić to ze swoim pracownikiem służby zdrowia. Będzie on mógł zalecić inne leczenie. W końcu lek mógł pomóc Panu/Pani wyleczyć się z choroby.

Ważne jest, aby decyzję o zaprzestaniu przyjmowania leku omówić z lekarzem. Przed podjęciem decyzji o zaprzestaniu przyjmowania leku należy rozważyć wiele czynników. Nagłe odstawienie leku może mieć negatywne skutki i pogorszyć stan zdrowia. Chemia Twojego organizmu, metabolizm i wydalanie mogą nie zareagować dobrze na zmianę. Poza tym lek może wywoływać nieprzyjemne skutki uboczne. Dlatego ważne jest, aby przed odstawieniem leku omówić z lekarzem objawy jego odstawienia.

Podobne tematy