Jakie leki można stosować w przypadku nadmiaru melatoniny?

Wśród różnych leków dostępnych w leczeniu nadmiaru melatoniny są Ramelteon(r), Fluoksetyna i Magnez. Ponieważ leki te spowalniają metabolizm wątrobowy, nie powinny być przyjmowane przez kobiety w ciąży i karmiące. Inne leki to Ramelteon(r) i Desipramina. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym są i jak są stosowane.

Ramelteon(r)

Pomimo pozytywnych wyników badań klinicznych, ramelteon nie jest pozbawiony wad. Lek nie jest pozbawiony potencjału do nadużywania i może wywoływać nieprzyjemne działania niepożądane. Europejski Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (ECOMH) wydał negatywną opinię dotyczącą ramelteonu. Nie jest on zalecany dla osób z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby oraz przyjmujących wiele leków.

Jak sama nazwa wskazuje, ramelteon jest selektywnym agonistą receptora melatoniny. Uważa się, że wiąże się on z receptorami melatoniny w jądrze nadskrzyżowaniowym, strukturze mózgu zaangażowanej w rytm okołodobowy i początek snu. Jest to lek z grupy non-BzRA, który nie wpływa na receptory GABA.

Ostatnie badanie sugeruje, że ramelteon(r) może być skuteczny w leczeniu bezsenności. Ten doustnie dostępny agonista receptora melatoniny jest dobrze tolerowany i nie powoduje bezsenności z odbicia po odstawieniu leku. Nie zwiększa również ryzyka niekorzystnych interakcji lekowych, co czyni go bezpiecznym do stosowania przez pacjentów geriatrycznych. Niemniej jednak ramelteon(r) nie jest idealnym rozwiązaniem dla każdego pacjenta. Najskuteczniejsze metody leczenia opierają się na wynikach badań klinicznych i zaleceniach.

Dezipramina

Jednym z możliwych skutków ubocznych nadmiaru melatoniny jest ból głowy. Chociaż dokładne przyczyny tego stanu nie są znane, badanie przeprowadzone przez American Academy of Sleep Medicine sugeruje, że melatonina może poprawić czujność w ciągu dnia i długość snu. Może być skuteczna dla dorosłych, którzy doświadczają trudności z zasypianiem przed godziną 2 i budzeniem się przed południem. Ci, którzy mają zaburzenia pracy zmianowej mogą również skorzystać z suplementów melatoniny.

Badania sugerują, że melatonina odgrywa rolę w zaburzeniach nastroju. Ponieważ stres jest częstą przyczyną lęku i depresji, nie jest zaskoczeniem, że melatonina jest związana z występowaniem tych stanów. W kilku badaniach stwierdzono, że pacjenci z depresją mają niższe nocne stężenie melatoniny. Co ciekawe, terapia przeciwdepresyjna była związana z przywróceniem okołodobowego rytmu melatoniny u pacjentów cierpiących na depresję. Ogólnie rzecz biorąc, leczenie melatoniną wiązało się z poprawą nastroju i zmniejszeniem depresji.

Chociaż nie ma jasnego mechanizmu, w jaki sposób melatonina wpływa na ból, uważa się, że reguluje ona odczuwanie bólu poprzez modulację poziomu endogennych opioidów. Działa również jako naturalny analgetyk, zmniejszając ból. To przeciwbólowe działanie melatoniny może być korzystne w różnych warunkach. W leczeniu lęku i nadpobudliwości desipramina może być przyjmowana w połączeniu z terapią melatoniną.

Planowane są dalsze badania mające na celu określenie najskuteczniejszej dawki melatoniny u pacjentów z IBS. W badaniach tych sprawdzane będzie, czy lek zmniejsza nasilenie uszkodzeń istoty białej wykrytych w obrazowaniu tensora dyfuzji. Istnieje duża szansa, że melatonina może pomóc w zapobieganiu problemom neurorozwojowym u wcześniaków. Jednak wyniki są wciąż niejednoznaczne.

Lek o nazwie desipramina może pomóc pacjentom, którzy produkują nadmiar melatoniny. Działa on poprzez hamowanie sfingomielinazy kwasowej, która pośredniczy w neurogenezie. Blokuje również ceramid, który jest składnikiem błony komórkowej mózgu. W badaniu przeprowadzonym na myszach stwierdzono, że melatonina zwiększała neurogenezę w hipokampie i poprawiała reakcje behawioralne u tych myszy.

Fluoksetyna

Połączenie fluoksetyny i melatoniny może łagodzić objawy depresji i normalizować sygnalizację BDNF-TrkB, dwa czynniki implikowane w patogenezie depresji. Takie połączenie może zoptymalizować strategię terapeutyczną w leczeniu depresji i odkryć jej molekularne mechanizmy. Tutaj dokonujemy przeglądu aktualnego piśmiennictwa w celu omówienia potencjalnych korzyści terapeutycznych płynących ze stosowania fluoksetyny i melatoniny.

Melatonina jest hormonem produkowanym przez szyszynkę, znajdującą się pomiędzy dwiema połówkami mózgu. Odgrywa ważną rolę w cyklu snu, ponieważ zwiększone stężenie melatoniny powoduje senność i ochłodzenie organizmu w nocy. Niektóre suplementy melatoniny zawierają jednak spoiwa i inne składniki, które nie kwalifikują się jako melatonina. Ponieważ te suplementy nie są regulowane przez FDA, nie można dokładnie wiedzieć, jaka jest rzeczywista dawka melatoniny, którą przyjmujesz.

Istnieją również dowody, że fluoksetyna i melatonina mogą zmniejszać skuteczność innych leków. Należą do nich leki przeciwdepresyjne, leki na ciśnienie krwi i leki rozrzedzające krew. Ponadto, fluoksetyna może zmniejszać skuteczność leków na układ odpornościowy, takich jak kortykosteroidy i inne leki psychiatryczne. Jeśli pacjent przyjmuje któryś z tych leków razem, powinien porozmawiać z lekarzem o możliwym ryzyku.

Chociaż melatonina jest bezpieczna przy długotrwałym stosowaniu, nie powinna być stosowana w leczeniu raka. Może zaburzać pracę hormonów, ale generalnie jest nietoksyczna. Dawka nie powinna być większa niż 10 mg. Dodatkowo, zaleca się znalezienie lekarza specjalizującego się w onkologii, który będzie leczył Twoją chorobę. Możesz również uzyskać pomoc na stronie OncANP, aby znaleźć lekarza naturopatycznego, który specjalizuje się w opiece nad rakiem.

Magnez

Pomimo swojej reputacji afrodyzjaku, magnez ma wiele innych zastosowań poza pomaganiem w zasypianiu. Jest to kluczowy minerał w ludzkim ciele i może nawet pomóc Ci lepiej się wyspać. Magnez został powiązany z depresją, zespołem niespokojnych nóg i skurczami mięśni. Osoby z tymi schorzeniami doświadczają również częstych zakłóceń snu.

Oprócz roli w regulacji produkcji melatoniny, magnez reguluje również poziom neuroprzekaźnika GABA. Badania wykazały, że niedobór magnezu jest związany z niskim poziomem GABA, neuroprzekaźnika, który reguluje nasz nastrój i wzorce snu. Dodatkowo, niedobór magnezu jest związany z zaburzeniami trawienia i zmienia florę jelitową, co może wpływać na naszą zdolność do zasypiania i budzenia się.

Oprócz pomagania nam w zasypianiu, magnez reguluje pracę naszych mięśni i nerwów. Ostatnie badanie opublikowane w Journal of Research in Medical Sciences wykazało, że suplementy magnezu poprawiły czas snu wśród starszych dorosłych. W rzeczywistości, aż 50 procent starszych dorosłych doświadcza trudności z zasypianiem, ważne jest, aby zapewnić sobie spokojny sen. Może to być brakujące ogniwo w zapobieganiu strasznemu syndromowi “niebieskich oczu”.

Połączenie magnezu i melatoniny wykazało znaczące korzyści w walce z bezsennością. Oprócz korzyści dla snu, kombinacja ta jest doskonałym sposobem na zarządzanie bezsennością. Oprócz pomagania ludziom w zasypianiu, połączenie to przynosi również inne korzyści, w tym poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego, a także zapobieganie niepożądanym następstwom klinicznym. Na rynku dostępna jest szeroka gama suplementów magnezu, w tym suplementów opartych na melatoninie.

Przyjmowanie suplementów magnezu może nie być tak korzystne w przypadku bezsenności, jak mogłoby się wydawać. Suplementy magnezu mogą powodować przedawkowanie i wchodzić w interakcje z lekami. Ważne jest, aby porozmawiać z zespołem opieki zdrowotnej w celu ustalenia, czy suplementacja magnezem jest dla Ciebie odpowiednia. Magnez ma wiele korzyści, w tym poprawę jakości snu i zmniejszenie stresu. Ten minerał pomaga regulować ciśnienie krwi i regulować poziom energii. Należy jednak pamiętać, że magnez jest niezbędnym minerałem dla snu.

Podobne tematy